Ankara Esenboğa Havalimanı Otopark Ücretleri

Açık ve katlı otopark olmak üzere misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaya özen gösteren Esenboğa Havalimanı, bünyesinde barındırdığı vale hizmeti ve alışveriş merkezleri ile de çok yönlü bir çalışmaya imza atmış durumda. Otopark hizmeti için belli bir ücret ödemek durumundasınız ancak resmi sitede araç kiralama ile ilgili herhangi bir bilgi yer almıyor. Havalimanında sizleri bekleyen özel rent a car firmaları ile görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bu firmalara ofisleri aracılığı ile erişim sağlayabileceğiniz gibi dilerseniz online dünya aracılığı ile de rezervasyonlarınızı yaptırabilir ve araç taleplerinizi iletebilirsiniz. Dilerseniz açık ve katlı otoparka detaylı bir şekilde göz atalım.

Açık Otopark Hakkında Bilgilendirme

Gelen yolcu katında yer alan açık otopark, iç hatlar yolcu çıkışına da yürüme mesafesinde yer alıyor ve 50 metre gibi kısa bir mesafeden bahsetmek mümkündür. Sizler de gün içerisinde bu alanı kullanabilir ve araçlarınızı güvenli bir şekilde teslim edebilirsiniz.

  • 0-1 saat süreli park için ödeyeceğiniz tutar 13 lira olarak belirlenmiş durumda ve resmi sitede bu şekilde karşımıza çıkıyor.
  • 1-3 saat süreli park hizmeti için ise 19 lira ödemeniz gerekecektir.
  • 3-6 saat süreli hizmet almak istiyorsanız eğer 26.50 lira gibi bir rakam karşınıza çıkacaktır.
  • 12-24 saat için ise 44 lira ödemeniz gerekiyor.

Ödemelerinizi gişeler aracılığı ile yapabilirsiniz ve yazımızın sonunda gişeler hakkında da detaylı bilgi aktarmaya çalışacağız. Bu rakamları resmi siteden yani havalimanının kendine ait sitesinden temin ediyoruz. Herhangi bir güncelleme durumunda editörlerimiz gerekli değişiklikleri yerine getirecektir.

Katlı Otopark Hakkında Bilgilendirme

Katlı otopark hizmeti almak isteyen araç sahipleri için de bir fiyat listesi mevcut ve dilerseniz bu listeye de hep birlikte göz atalım.

  • 0-1 saat aralıklı park hizmeti için ödeyeceğiniz rakam 15 lira olarak belirlenmiş durumda.
  • 1-3 saat süreli park hizmeti için ise 23 lira ödemeniz gerekiyor.
  • 3-6 saat için ise 31 liralık bir ücret karşınıza çıkacaktır.
  • 12-24 saat aralığı için ise 54 lira ödeyeceksiniz.

Az önce de ifade ettiğimiz gibi ödemelerinizi gişeler aracılığı ile yapıyorsunuz ve gişeler ile ilgili merak edilenler de bir alt başlıkta yer almaktadır.

Gişeler Hakkında Bilgilendirme

Havalimanında toplam 4 adet ödeme noktası ve 5 adet de otomatik bariyer bulunmaktadır. Ödeme için zaman kaybı yaşamamanız adına bu sayıların yeterli olduğunu düşünüyoruz. Ankara tarafına baktığımızda 3 adet ödeme noktası karşımıza çıkıyor ve gün içerisinde aktif olarak hizmet verdiklerini de belirtmekte fayda var. 3 adet otomatik çıkış bariyeri ile de zamanı lehinize çevirdiklerini düşünüyoruz. Ödemelerinizi bu noktalar aracılığı ile daha kısa süre içerisinde yapabilir ve havalimanını kullanma hakkı elde edebilirsiniz.

Esenboğa tarafında ise 1 adet ödeme noktası mevcut ve otomatik bariyer sayısı da 2’dir.

Ödemelerinizi iki farklı alternatif şeklinde gerçekleştirebilirsiniz ve nakit ödemenin yanı sıra her noktada kredi kartının geçerli olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Ücretler hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz eğer sitemizdeki hesaplama aracını kullanabilir ya da dilerseniz havalimanın ait resmi web sitesini ziyaret ederek yardım alabilirsiniz. Rakamlar oldukça uygun ve gün içerisinde binlerce insana hizmet veren bir havalimanı otoparkından bahsediyoruz.

Otopark içerisinde vale hizmeti de mevcut ve bunun için öncesinde rezervasyon yaptırmanız gerekiyor ve havalimanı iletişim numaralarını kullanarak sizler de taleplerinizi detaylı bir şekilde iletme şansına sahipsiniz.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like