Ankara Esenboğa Havalimanı

Esenboğa Havalimanı

Türkiye’nin İç ve Dış Hatları bir arada olan “tek” havalimanı olma özelliğine sahip Ankara Esenboğa Havalimanı, hem politik hem de ekonomik dinamiklerle yoğun bir trafiğe sahip olan başkente yakışan, nitelikli ve kaliteli hizmeti sağlıyor. Ankara ulaşımına yeni bir soluk getiren ve 10 milyon yolcu kapasitesine sahip Esenboğa Havalimanı’nda dünyanın en gelişmiş güvenlik sistemleri kullanılıyor.

“Yap – İşlet – Devret” modeliyle gerçekleştirilen Esenboğa Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali, taahhüt edilen tarihten bir yıl önce bitirilerek rekor bir sürede tamamlandı. 16 Ekim 2006 yılında 10 milyon yolcu kapasitesi ile hizmet vermeye başlayan, Esenboğa Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali, 182 bin metre karelik bir alan üzerine kurulu.

Avrupa’nın en modern havalimanı olma özelliğine sahip Esenboğa Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali bagaj sisteminde kullanılan en son teknoloji sayesinde, yolcuları bagajları ile üç dakikada buluşturuyor.

Geniş hizmet yelpazesi ile yolculara rahat ve huzurlu seyahat yapma fırsatı sunan Esenboğa Havalimanı, tüm yolcular için güvenilir kullanım kolaylığı ön plana alınmış estetik ve konforlu ortamlar yaratıyor.

Terminalin özgün mimari tasarımı, yolculara diledikleri yere kolay erişim olanağı ve mekânın her noktasından tüm alanı rahatlıkla görebilecekleri geniş ve ferah bir perspektif sunarken, yolcu akışının kolaylığı, aktarmalı uçuş yapan yolcular için konforu en üst düzeye çıkarıyor.

Esenboğa Havalimanı, Ankara’ya yeni bir soluk getirdi

Tüm yabancı elçiliklerin merkezi olan Ankara, Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin, yöneticilerin, devlet memurları ve askeri birimlerinin de bir numaralı merkezidir. Politikacıların birinci ikametgâhı olan başkent Ankara, aynı zamanda önemli bir ticaret ve endüstri şehridir. Yirminci yüzyılın son on senelik diliminde Ankara, büyük bir yerleşim kentinden önemli bir endüstri şehrine dönüşmüştür.

Türkiye Cumhuriyet tarihinin siyaset, kültür ve sanat ile bütünleşmiş şehri Ankara, yabancı devlet konuklarının, ülkemize ilişkin ilk izlenim yeri olan Esenboğa Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali, özgün tasarımı ve modern mimarisi ile büyük beğeni topluyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Siirt Havalimanı

Siirt Havaalanı ilk olarak İl Özel İdaresi tarafından 1994 yılında 1600 m uzunluğundaki tek pistiyle hizmete açıldı.1994-1998 yılları…

Bodrum Havalimanı

01.04.1997 tarihinde hizmete açılan Milas-Bodrum Havalimanı, Ulaştırma Bakanlığına bağlı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü`nün taşra teşkilatı…

Zonguldak Havalimanı

Zonguldak Çaycuma Havalimanı Zonguldak/Çaycuma Havaalanı 2007 yılında hizmete girmiştir. Anılan Havaalanı 500.000 Yolcu/Yıl kapasiteli olup; işleticisi Zonguldak Özel Sivil…

Kahramanmaraş Havalimanı

DHMİ Kahramanmaraş Havaalanı yeri 1993 yılında istimlak edilerek 1994 yılında temeli atılmıştır. 12.10.1996 tarihinde meydan inşaatı tamamlanarak 24.12.1996…