Kategori Arşivleri: Genel

Tesettürlü veya Tesettürsüz Tüm Kadınların Girebileceği En İyi 10 Plaj

Rahat bir şekilde denize girmek isteyen kadınlar için son yıllarda kadın plajları sayısında artış gerçekleşti, Türkiye’nin en gözde tatil yerlerinde kadın plajları kurulmaya başlandı. Özellikle tesettürlü kadınların tercih ettiği kadın plajlarının yerlerini öğrenmek için listemize göz atabilirsiniz. 1. Sarısu Kadınlar Plajı Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 yılında hizmete açılan kadın plajı Konyaaltı – Kemer Karayolu… Devamını Oku »

Yalnız Seyahat Edeceklerin Mutlaka Telefonunda Yüklü Olması Gereken 10 Uygulama

Teknoloji gelişti ve hayat oldukça kolaylaştı. Artık yola çıkarken tüm işleri sizin yapmanız gerekmiyor. Geliştirilen uygulamalar ile seyahatleriniz için gerekli olan her şey sizin için uygulama tarafından yapılıyor. Seyahate çıkacaksanız listemize göz atmayı ihmal etmeyin. 1. HostelWorld Konaklama için fazla masrafa girmek istemiyorsanız HostelWorld sizin kurtarıcınız olacak. HostelWorld sayesinde dünyanın dört bir yanından 170 ülkede… Devamını Oku »

Yolculukta Size Eşlik Edebilecek Herkesçe Sevilen En İyi 10 Yolculuk Kitabı

Bir gezi veya bir iş için yola mı çıkıyorsunuz? Yolculuğunuzda size eşlik etmesi için yolculuk temalı kitaplar ile yolculuğunuzun keyfini ikiye katlayın. Yolculuğa çıkmadan önce listeden zevkinize en uygun kitabı seçin ve sizi bambaşka bir dünyaya götürmesine izin verin. 10. Pi’nin Yaşamı – Yann Martel Hindistan’dan Kanada’ya gitmekte olan bir yük gemisi, içindeki tüm canlılarla… Devamını Oku »

Tek Başına Yola Çıkacaklar için 20 Hayat Kurtarıcı Tavsiye

Yolculuğa çıkmanın her türlüsü rahatlatırken tek başına yolculuğa çıkmak kafa dinlemenin en güzel yollarından biridir. Ancak tek başına yolculuğa çıkmanın biraz daha uğraşlı olduğunu kabul etmek gerekir. Tek başınıza çıkacağını yolculuğun getirdiği uğraşı en aza indirmek için hayat kurtarıcı tavsiyelerimize göz atın. 1. İnsanların düşüncelerini önemsemeyin İlk olarak bunu kabul etmeniz gerekiyor. İnsanlar tek başınıza… Devamını Oku »

Uçakta Nasıl Vakit Geçirilir? İşte Uçakta Yapabileceğiniz 20 Şey

Telefonunuzun bataryası bitmek üzeredir ve sadece biletinizin bilgilerini kontrol edecek kadar bataryanız kalmıştır. Uçakta dizüstü bilgisayarınızı açıp Wi-Fi’ye bağlanmayı planlıyorsunuzdur ancak uçağa binip koltuğunuza yerleştikten sonra Wi-Fi bağlantısının olmadığını fark edersiniz… Bu gibi bir durumla karşılaşmamak ve uçuşunuzu internetten bağımsız bir şekilde eğlenceli kılmak istiyorsanız okumaya devam edin, sizin için uçakta yapabileceğiniz bazı önerilerimiz var.… Devamını Oku »

Yola Çıkacaklar Dikkat: Seyahat Çantanızda Bulunması Gereken 30 Şey

Seyahate çıkmak için tüm planlamaları yaptınız, şimdi ise sıra çantanızı hazırlamakta. Yanınızda getirmeniz gereken en ufak bir şeyi bile unutursanız yolculuğunuzda eksik hissedeceğinizin farkındasınızdır. Bu gibi bir durumla karşılaşmamak için listedeki malzemeleri çantanıza koyarken yanlarına tik koymayı unutmayın! 1. Pasaport Yolculuğunuz uluslararası ise pasaportunuzu evde unutmak tüm planın çöpe gitmesi demektir. 2. Seyahat prizi Gideceğiniz… Devamını Oku »