Bir Sonraki Seyahatinize Çıkmadan Önce Öğrenmeniz Gereken 15 Hayat Kurtarıcı İpucu

Çıkacağınız seyahatlerde yaşayacağınız birçok sürpriz sizi bekliyor. Bu sürprizlerin kötülerinden korunmak için bilmeniz gereken bazı hayat kurtarıcı ipuçları bulunuyor. ‘Bu zamana kadar nasıl aklıma gelmedi?’ diyeceğiniz hayat kurtarıcı ipuçlarını öğrenmek için listeyi okumaya devam edin.

15. Arabanızı havalimanının otoparkına park ettiyseniz, park ettiğiniz bölgenin numarasının fotoğrafını çekebilirsiniz. Bu sayede arabanızı saatlerce otoparkta aramaktan kurtulursunuz.

14. Otel odanızın perdeleri tam olarak kapanmıyor ve sizi rahatsız ediyorsa otel odanızın dolabında bulabileceğiniz klipsli askılık ile iki perdeyi birbirine tutturun ve rahat bir uyku çekin.

13. Otel odanızda soğutucu yoksa üzülmeyin. Çöp kutusunun içine otel görevlisinden isteyebileceğiniz buzları doldurun ve içeceklerinizi de içine koyarak soğuk kalmalarını sağlayın.

12. Kontakt lenslerinizin kutusu nemlendirici, krem gibi ürünleri yanınızda getirmek için en ideal yollardan biri olabilir.

11. Havalimanında veya istasyonda yolculuk için beklerken elektronik aletlerinizi şarj etmeniz gerekebilir. Yanınızda taşıyacağınız küçük bir çoklu priz ile bataryalarını doldurabilirsiniz.

10. Seyahat masraflarını azaltmak için otelinizin ücretsiz servis sağlayıp sağlamadığının bilgisini alın.

9. Takılarınızın karışmasından bıktıysanız takı kutusu yerine ilaç kutusu kullanabilirsiniz.

8. Kırılmasından korkacağınız eşyalarınızı bebek bezine bağlayarak oldukça güvenli bir şekilde yanınızda taşıyabilirsiniz.

7. Eğer otel odanızdaki kumandanın hijyenik olduğunu düşünmüyor ve çıplak elle dokunmak istemiyorsanız buzdolabı poşetini etrafına sarabilirsiniz.

6. Havalimanında veya ulaşım merkezlerinde su fiyatlarının iki katı olduğunun bilincinde olarak su şişenizi yanınızda taşıyın ve imkanınız oldukça şişenizi doldurarak su ihtiyacınızı karşılayın.

5. Mikrodalga bulamadıysanız ve soğuk bir yiyeceğiniz varsa üzülmeyin. Yiyeceğinizi ütüye koyun ve ütünün ısısına ek olarak saç kurutma makinesini de çalıştırarak yemeğinizi ısıtın.

4. Canınız sıkıldıysa ve yanınızda adaptör yoksa otel odanızda bulunan televizyonun arkasındaki USB girişini kullanarak teknolojik aletinizi şarj edebilirsiniz.

3. Uçakta televizyon yoksa telefonunuzu plastik bir torbaya koyun ve önünüzdeki koltuğa asarak kendi televizyonunuzu yapın.

2. Uçak biletinizi daha ucuza satın almak için tarayıcınızda gizli sekmeyi açarak aramanızı gerçekleştirin.

1. Yer tasarrufu yapmak için bavulunuza kıyafetlerinizi koyarken rulo yapın.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like