İstanbul Havalimanı Lounge Hizmetleri

Uçağınız rötar yaptığında ya da uçuş için çok erken bir saatte limana ayak bastığınızda bir şeyler atıştırmak isteyebilir veya bu bekleyişi daha keyifli hale getirmek adına birçok farklı hizmetten en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Havalimanı lounge hizmetleri sayesinde bu bekleyiş sıkıcı olmaktan çıkacak ve zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Daha önce böyle bir hizmet almamış olabilirsiniz ve hatta lounge teriminin ne anlama geldiğini de bilmiyor olabilirsiniz. Merak etmeyin tüm sorularınıza yanıt vermeye çalışacak ve yine tüm detayları sizinle paylaşacağız.

Lounge, özel alan ya da özel koşullara karşılık gelen özel bölümler olarak tanımlayabileceğimiz bir terim olarak karşımıza çıkıyor. Dilimize İngilizce’den gelmiştir ve genellikle havacılık sektöründe, konaklama sektöründe bu ibare çok daha sık bir şekilde karşımıza çıkar. Standart bir bekleme salonuna kıyasla çok daha farklı bir salon hayal edin. İmkanlar daha fazla ve bekleme eylemini keyifli hale getirmek adına düşünülen birçok farklı detaydan bahsetmek de mümkündür.

Bir havayolu firmasından satın alacağınız bilet sizlere, özel bir salon imkanı sunabilir ve bununla birlikte sahip olduğunuz kredi kartları da aynı avantajları sizinle buluşturabiliyor. Lounge bölümünde çocuk odası, ibadethane, ebeveyn odası ve rahat etmeniz için düşünülmüş daha birçok farklı detay da yer almaktadır. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi kendinizi daha özel hissetmek ve bekleme sürecini daha keyifli hale getirmek adına bu hizmetleri tercih edebilirsiniz.

Bankalar ve Lounge Hizmetleri

Finansbank: Ücretsiz kullanım kredi kartları kapsamında karşınıza çok sayıda alternatif çıkıyor ve Finansbank müşterisi olup bu kartlardan herhangi birine sahip iseniz sizler de ayrıcalıklardan faydalanabiliyorsunuz.

“Club Finans Xclusive, Club Finans Xclusive Doctors, Club Finans Doctors’”

Bilgi: Finansbank’ın özel bankacılık müşterileri için hazırladığı harika bir kampanya söz konusu. Club Finans Xclusive sahibi iseniz eğer lounge hakkınız misafirleriniz ile birlikte yılda 5 kişilik kullanım şeklinde belirlenmiştir. Rezervasyon esnasında ekstra bilgilendirme yaparak 1 misafirinizi de bu hizmete ücretsiz olarak dahil edebiliyorsunuz.

Halkbank: Paraf Platinum ve Paraf Business kullanıcıları, lounge hizmetleri konusunda şanslı ve Halkbank’ın özel kullanıcıları için uyguladığı bu kampanyanın detayları da aşağıdaki gibidir:

Bilgi: Business ve Platinum sahibi iseniz eğer sizler de Dış Hatlar’daki TAV Comfort Lounge’yi kullanabiliyor ve hizmet alabiliyorsunuz. Önemli bir detay var ve ücretsiz hizmet içerisinde 1 misafiriniz de yer alabiliyor.

Eğer Paraf Klasik ya da Gold sahibi iseniz Lounge hizmeti için kişi başı giriş ücreti olarak 30 Euro ödemeniz gerekecektir. Değilseniz çeşitli lounge hizmetlerinde geçerli çeşitli indirim kodu kullanarak kampanyalardan da faydalanabilirsiniz.

Business ve Platinum müşterileri için de kısa bir bilgilendirme yapmak istiyoruz ve bu kartları kullanarak lounge hizmeti almak istiyorsanız eğer kartlarınızın en az 2 ay içerisinde alınmış ya da en az 1 kez kullanılmış olması gerekmektedir.

Önemli Not: Bankalara ait bilgiler değişiklik gösterebiliyor ve kampanyalarda yapılacak güncellemeleri daha sağlıklı bir şekilde takip edebilmek adına bankanız ile irtibata geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Lounge Hizmeti Neleri Kapsıyor?

Yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarınızda çok sık karşılaşacağınız hizmetlerden bir tanesi olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu durum firmalara göre değişiklik gösterse de benzer tarafları da bir hayli fazladır. Dış hatlar terminali ile birlikte iç hatlar terminalinde de sizleri bekleyen lounge hizmetleri, keyifli vakit geçirebilmeniz ve birçok farklı talebinize yanıt alabilmeniz adına İstanbul Havalimanında da karşınıza çıkacaktır. An itibarıyla birçok firma çalışmalarını sürdürüyor ve müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına ekstra çaba sarf ediyorlar.

En fazla uçuşu yapacak olan Türk Hava Yolları, Lounge hizmetleri konusunda bir adım önde ve henüz devam eden çalışmalar neticesinde ortaya çok daha kusursuz bir hizmet planı çıkacağını düşünüyoruz.

Ebeveyn Odası: Havalimanında saatlerce beklerken size özel bir odanın tahsis edildiğini düşünün… Lounge hizmeti tam olarak bunu sağlıyor ve bekleme süresini kısaltıyor.

Çocuk Oyun Odası: Beklemek en çok çocuklarınızın canını sıkacak ve onları mutsuz edecektir. Lounge hizmetleri kapsamında çocuk oyun odası da karşımıza çıkıyor ve hiçbir ücret ödemeden bu hizmetten faydalanabiliyorsunuz.

İbadethane: Bekleme esnasında ibadetinizi yapabilmeniz adına oluşturulan özel alanlardan bahsetmek mümkün.

Ücretsiz İkramlar: Lounge hizmeti alacak olan müşteriler, firmaların sunduğu ücretsiz içecek ve ikramlardan da en iyi şekilde faydalanabiliyor. Bu sayede beklerken karnınızı doyurabilecek ve hafif de olsa bir şeyler atıştırabileceksiniz.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Zonguldak Havalimanı

Zonguldak Çaycuma Havalimanı Zonguldak/Çaycuma Havaalanı 2007 yılında hizmete girmiştir. Anılan Havaalanı 500.000 Yolcu/Yıl kapasiteli olup; işleticisi Zonguldak Özel Sivil…