İzmir Adnan Menderes Havalimanı Otopark Ücretleri ve Bilgiler

Açık ve katlı otopark olmak üzere gün içerisinde binlerce konuğunu en iyi şekilde ağırlayan havalimanı otoparkı, uygun fiyatları ile de beklentilere yanıt vermeyi başarıyor. Güvenli bir şekilde araçlarınızı teslim edebileceğiniz bu noktalar hakkında detaylı bilgi aktarmak istiyoruz. Araç kiralama hizmeti almak isterseniz eğer özel rent a car firmaları ile irtibat kurmanız daha doğru olacaktır. Havalimanı bünyesinde kendi ofislerine sahip olan firmalar, dilediğiniz tarzdaki araçlar için hazır bulunuyorlar ve bu firmaların günün her saati hizmet verdiklerini de hatırlatmak gerekiyor. Şimdi dilerseniz açık otopark ile başlayalım ve merak ettiğiniz sorulara da yanıt vermeye çalışalım.

Açık Otopark Hakkında Bilgilendirme

İç hatlar yolcu çıkışına 50 metre mesafede bulunan otopark, 347 araçlık kapasitesi ile de beklentilere yanıt veriyor. Ödeme noktası konusunda bir değerlendirme yapacak olursak eğer 1 adet gişe ve 1 adet de çıkış ödeme noktasının yer aldığını söyleyebiliriz. bu otopark için belli bir fiyatlandırma elbette mevcut ancak abonelik durumu söz konusu değildir ve resmi sitede de bununla ilgili bir bilgilendirme metni yer alıyor.

  • 0-1 saat aralığındaki park hizmetleri için 12.50 lira ödemeniz gerekiyor.
  • 1-3 saat arası hizmet için ise 17.50 lira gibi bir fiyat belirlenmiş durumda. Rakamlar, birçok havalimanına kıyasla daha uygun görünüyor.
  • 6-12 saat aralığındaki hizmet için ise 28 lira ödeyeceksiniz.

Son olarak 12-24 saat aralığındaki park hizmeti için ise 43 lira gibi bir tutar karşınıza çıkacaktır. Ödemelerinizi gişeler aracılığı ile yapabilirsiniz ve detaylı hesaplama için de sitemizde yer alan hesaplama aracından faydalanabilirsiniz. Yine havalimanına ait resmi web sitesinde de buna benzer bir hesaplama aracı mevcuttur.

Katlı Otopark Hakkında Bilgilendirme

2237 adet araç kapasiteli otopark, 4 kattan oluşuyor ve her gün binlerce araç sahibini misafir etmeye devam ediyor. Dış hatlar kapalı otoparkını incelediğimizde, 5 adet giriş ve 4 adet çıkış makinesinin yer aldığını görebiliyoruz. Yüksek araçlar düşünülerek hayata geçirilen 40’ar araçlık bir açık otoparkın mevcut olduğunu da hatırlatmak gerekiyor ve toplamda 2 adet olduğunu da söyleyebiliyoruz.

İç hatlar terminal bölgesine yakın 4 katlı otopark ise 2523 araca ev sahipliği yapıyor. 4 adet giriş ve 6 adet çıkış makinesi ile hizmet veren otopark, yüksek araçlar için de 1 adet olmak üzere 30 araç kapasiteli bir alana yer vermektedir. Araç kapasitesi an itibarıyla yeterli ancak yakın zamanda bir yenileme söz konusu olabilir. Dilerseniz en merak edilen konulardan bir tanesine, fiyatlara da hep birlikte göz atalım.

  • 0-1 saat aralığında hizmet almak isteyen araç sahipleri bunun için 14.50 lira ödemek durumundadır. Otobüs sahipleri için ise bu tutar 17.50 lira olarak belirlenmiştir. Son olarak motosiklet kullanıcıları için de fiyat bilgisi paylaşmak istiyor ve onlar da 7 lira ödeyeceklerdir.
  • 1-3 saat aralığında hizmet almak isteyen araç sahipleri ise 20 lira ödüyorlar. Otobüs sahipleri ise 25 lira ödeyecekler. Motosiklet kullanıcısı iseniz bu aralık için ödeyeceğiniz rakam 10 lira olarak karşınıza çıkıyor.
  • 3-6 saat aralığında hizmet almak isteyen araç sahipleri, 30 lira öderken, otobüs sahipleri 32 lira ödüyor ve son olarak motosiklet sahiplerinin ödeyeceği tutara baktığımızda ise 14 lira olarak karşımıza çıkıyor.

Fiyat hesaplama aracını kullanarak da bu rakamlara erişim sağlayabilirsiniz ve süre bazında olduğu gibi araç bazında da detaylı hesaplama yapmanız mümkündür.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like