Sabiha Gökçen Havalimanı Otopark Ücretleri ve Kampanyalar

Sabiha Gökçen Havalimanı, bünyesinde barındırdığı oluşumlar ile birlikte sizleri de kusursuz bir şekilde misafir etmeye hazırlanıyor. Otopark hizmeti de bu oluşumlardan bir tanesi ve gün içerisinde binlerce araç ile birlikte sayısız insana ev sahipliği yapıyor. Toplam 4.718 araç kapasitesine sahip olan otopark 4 kattan oluşuyor ve en üst katın açık otopark şeklinde kullanıldığını da hatırlatmak gerekiyor. Diğer 3 kat ise kapalı otopark olarak hizmet vermektedir ve an itibariyle aktif olduğunu da söyleyebiliriz. Büyük araçlar için de özel bir alan mevcut ve 72 otobüs kapasitesi ile de bu bağlamda da önemli bir yere sahiptir.

Otopark içerisinde engelli vatandaşlarımızın da düşünüldüğü özel bir alan yer alıyor ve hem açık otoparkta hem de kapalı otoparkta özel park alanlarını diledikleri an kullanabiliyorlar.

Gişeler:

Otopark hizmeti almak için elbette bir ödeme yapmanız gerekiyor ve bu ödemeyi yapabileceğiniz gişeler de otopark açık kat üzerindeki bina bünyesinde yerini almış durumda. Zemin kat seviyesinde olması ise önemli artılardan biri ve burada herhangi bir şekilde zaman kaybı yaşamıyorsunuz. -1 kırmızı kat olarak da nitelendirilen ve çevreyolu çıkışı olarak da tanımlayabileceğimiz noktada da bir gişe yer alıyor ve dilerseniz ödemelerinizi buraya da yapabilirsiniz. Gişelerde ödemelerinizi nakit olarak yapabileceğiniz gibi kredi kartı ile de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte bir kolaylıktan daha bahsetmek istiyoruz. Otomatik ödeme noktaları, kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen vatandaşlarımız için önemli bir avantaj ve bu noktaları kullanarak zaman kaybı yaşamamış olacaksınız.

Önemli Notlar

  • Vip misafirleriniz için vale hizmeti alabileceğinizi de hatırlatmak isteriz. Otopark içerisinde 400 araç ile sınırlandırılmış olan bir vale hizmetinden bahsetmek mümkün.
  • Gazi ve engelli vatandaşlarımız için de önemli bir hatırlatmada bulunmak istiyoruz. Vatandaşlarımız, otopark hizmeti almak için herhangi bir ücret ödemek durumunda değillerdir ve ücretsiz olarak bu hizmetten faydalanabiliyorlar.
  • Otopark ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için an itibariyle güncel iletişim numarası olan ‘’0 216 588 88 45’’i tuşlayabilirsiniz. İletişim numarası zaman zaman değişebiliyor ve sağlıklı bilgi edinmek adına resmi siteye de göz atmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Vale park hizmeti almak istiyorsanız bunu önceden ilgili birimlere belirtmeniz ve randevularınızı da oluşturmanız gerekecektir. 0 216 588 88 53 numaraları telefon aracılığı ile iletişime geçebiliyor ve taleplerinizi oluşturabiliyorsunuz.
  • Terminal önünde yer alan kaldırımlara park etmenin yasak olduğunu da bilmenizde fayda var, aksi takdirde uyarı alacaksınız ve aracınız çekilecektir. Bazı durumlarda para cezası uygulandığını da hatırlatmak isteriz.
  • Aynı durum araç park çizgileri dış bölgesi için de geçerlidir ve bu noktalara da park etmeniz yasaktır.

Otomobil-Pikap-Minibüs: 0-1 saat aralığındaki park hizmeti için 15 lira ödüyorsunuz. 1-3 saat arası hizmet için 19.50 lira ödemeniz gerekiyor. 12-24 saat arası hizmet için ise 48.50 lira ödeyeceksiniz.

Minibüs-Kamyon-Otobüs: 0-1 saat arası park hizmeti için 16 lira ödemeniz gerekiyor. 1-3 saat arası: 23 Lira. 12-24 saat: 46 Lira

Daha uygun rakamlara hizmet almak isterseniz eğer abonman kartlardan faydalanabilirsiniz:

4 günlük Ücret: 140 Lira

15 Günlük Ücret: 330 Lira

30 Günlük Ücret: 342 Lira

Rakamlar, değişiklik gösterebilir ve editörlerimiz bu konuda gerekli hassasiyete sahip. Güncellemeler sık sık yapılıyor ancak herhangi bir aksaklık durumunda havalimanı resmi sitesinden de bilgi edinebilir ve güncel rakamlara ulaşabilirsiniz.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Çanakkale Havalimanı

Çanakkale Havaalanı 1995 yılında hizmete girmiş olup sivil-askeri kategoride olan bir havaalanımızdır. Şehre uzaklığı 10 km olup 1800×30…

Ağrı Havalimanı

8 Ocak 1997 tarihinde açılmış olan Ağrı Havaalanı iç hat trafiğine açık olup, yıllık yolcu kapasitesi 120.000 yolcu/yıl`dır.…

Bodrum Havalimanı

01.04.1997 tarihinde hizmete açılan Milas-Bodrum Havalimanı, Ulaştırma Bakanlığına bağlı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü`nün taşra teşkilatı…

Antalya Gazipaşa Havalimani

Antalya/Gazipaşa Havaalanı 2009 yılında hizmete girmiştir. Anılan Havaalanı 500.000 Yolcu/yıl Kapasiteli olup; Terminal İşletmecisi Firma TAV Gazipaşa Yatırım…