Yola Çıkacaklar Dikkat: Seyahat Çantanızda Bulunması Gereken 30 Şey

Seyahate çıkmak için tüm planlamaları yaptınız, şimdi ise sıra çantanızı hazırlamakta. Yanınızda getirmeniz gereken en ufak bir şeyi bile unutursanız yolculuğunuzda eksik hissedeceğinizin farkındasınızdır. Bu gibi bir durumla karşılaşmamak için listedeki malzemeleri çantanıza koyarken yanlarına tik koymayı unutmayın!

1. Pasaport

Yolculuğunuz uluslararası ise pasaportunuzu evde unutmak tüm planın çöpe gitmesi demektir.

2. Seyahat prizi

Gideceğiniz ülkede hangi priz tipinin kullanıldığını öğrenerek ona göre bir seyahat prizi seçerek bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

3. İç çamaşırı

Seyahatte kullanacağınız ve kirlenecek iç çamaşırları için bir de küçük kirlilik hazırlamayı ihmal etmeyin.

4. Çorap

Gideceğiniz yerde ayaklarınızın üşüyüp soğuk almanızı ve seyahatin mahvolmasını istemiyorsanız yanınızda çorap götürmeyi unutmayın.

5. Telefon şarj aleti ve powerbank

Neredeyse bizden bir parça haline gelen telefonlarımızın bataryası siz bir yer bulana kadar dayanmayabilir ve tüm planlarınızın içinde olduğu telefonunuz kapanabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için yanınızda powerbank bulundurun.

6. Kıyafet

Seyahatin her günü için bir kombin hazırlayarak eşyalarınızı çantanıza yerleştirin, gereğinden fazla kıyafet koyarak kendinizi boş yere yormayın. Eğer uzun bir yolculuğa çıkıyorsanız da kalacağınız yerin çamaşırhanesini kullanabileceğinizi unutmayın.

7. Yürüyüş ayakkabısı

Gideceğiniz yerde gezmeyi planlıyorsanız şık ayakkabılarınız bu gezi için pek uygun olmayabilir ve ayaklarınızı ağrıtabilir.

8. Tarak veya saç şekillendirici

Saçlarınızın yataktan kalkmış gibi bakımsız görünmesini istemiyorsanız bir tarak veya saç şekillendiriciden yardım alabilirsiniz.

9. Ağrı kesici

Regl ağrısı, baş ağrısı, diş ağrısı ve daha birçok sorununuza çare olabilecek ağrı kesiciler seyahatte yardımınıza koşacaktır.

10. Kamera

Telefonunuzun kamerası yeterince iyi değilse yanınıza küçük bir kamera alarak gideceğiniz yerleri ve anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz, tabii kameranın şarj aletini yanınıza almayı unutmayın!

11. Kişisel bakım ürünleri

Deodorant, şampuan, vücut losyonu, nemlendirici, diş fırçası, diş macunu veya kullandığınız başka ürünler varsa onları da küçük şişeler içinde yanınıza alırsanız kendinizi seyahatte de temiz ve rahat hissedersiniz.

12. İlk yardım çantası

Yanınıza küçük bir ilk yardım çantası alarak olabilecek herhangi tehlikeli duruma karşı hazırlıklı olabilirsiniz, özellikle de dağ tırmanışı gibi bir planınız varsa.

13. Tıraş makinesi/jilet

14. Tırnak makası

15. Cep feneri

Cep feneri gibi ürünlerin nerede ve ne zaman işinize yarayacağı pek belli olmaz, o yüzden yolculuk boyunca yanınızdan ayırmamak en mantıklı tercih olabilir.

16. Asma kilit

Kalacağınız yerlerde özellikle de ucuz olanlarda eşyalarınızın güvenliğini sağlamak için bir asma kilit işinizi görecektir.

17. Şapka veya bandana

Gideceğiniz yerin hava durumuna da bağlı olarak güneşten kendinizi korumanız gerektiğini unutmayın.

18. Dudak nemlendirici

19. Kitap veya dergi

Her zaman elinizin altında internet olmayacağını hesaba katarak vakit geçirmek için yanınıza ince bir kitap veya dergi alın.

20. Atıştırmalık

Her zaman yiyecek bir şey bulamayabilirsiniz, yanınıza alacağınız atıştırmalıklar yemek yiyene kadar size eşlik edecektir.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like