Yalnız Seyahat Edeceklerin Mutlaka Telefonunda Yüklü Olması Gereken 10 Uygulama

Teknoloji gelişti ve hayat oldukça kolaylaştı. Artık yola çıkarken tüm işleri sizin yapmanız gerekmiyor. Geliştirilen uygulamalar ile seyahatleriniz için gerekli olan her şey sizin için uygulama tarafından yapılıyor. Seyahate çıkacaksanız listemize göz atmayı ihmal etmeyin.

1. HostelWorld

Konaklama için fazla masrafa girmek istemiyorsanız HostelWorld sizin kurtarıcınız olacak. HostelWorld sayesinde dünyanın dört bir yanından 170 ülkede sisteme kaydolan 36 bin tesis ile geceyi geçirebilecek yer bulmanız kolaylaşacak. Konuk yorumları sayesinde de kalacağınız yerin nasıl bir yer olduğunu önceden öğrenebilir ve bu sayede konfor ve ucuzluğu bir arada yakalamış olursunuz.

2. BlaBla Car

Ülkemizde son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan otostop uygulaması BlaBla Car, şehirler arası yolculuk yapmayı planlayan gezginler için aranan programlardan biri olacak. Şehirler arası yolculuk yaparken kendi aracında boş koltuk olan sürücülerin paralı bir şekilde otostopçu almaları konseptine sahip olan program, seyahat masrafından tasarruf etmek isteyen kullanıcılar için vazgeçilmez uygulamalardan biri.

3. Wi-Fi Finder

Yurt dışı seyahatlerinin en olumsuz yanlarından biri de internet erişimi sorunu. Eğer yerel sim kartı almadıysanız yurt dışında internet erişimi için ya bir kafeye oturmanız ya da otele kadar beklemeniz gerekiyor. Ancak Wi-Fi bulucu ile yakınlarınızda bulunan şifresiz internet bağlantılarına erişerek internet kullanımınızı yeniden aktif hale getirebilirsiniz.

4. KAYAK

Yolculuk için en önemli adım yolculuk. Yolculuk için fazla para ödemek istememeniz çok normal, KAYAK da bu yüzden var! Bu uygulama sayesinde seyahat olanaklarına erişebilirsiniz. Tek bir tuş ile yüzlerce seyahat sitesinde arama yapabilir, seyahatinizin ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.

5. CityMaps2Go

Yola çıktığınızda hiç bilmediğiniz yerlerde kaybolmamak ve oranın yerlisi gibi gidilecek kafeleri, müzeleri, otelleri bilmek ister misiniz? CityMaps2Go, sana tam olarak bu hizmeti sunuyor. Tüm bunların yanında uygulamayı çevrimdışı da kullanabilirsin.

6. CouchSurfing

Konaklama konusunda para harcamak istemiyorsanız ve gittiğiniz bölgedeki kültüre daha yakından göz atmak istiyorsanız bu uygulamayı hemen indirmeni öneririz. Couchsurfing gittiğiniz bölgedeki insanların evlerinde misafir olarak konaklama imkanı sağlıyor. Bu sayede hem konaklama ücretinden kurtulurken hem de yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

7. Skyscanner

Seyahatin en önemli noktalarından biri uçak bileti. Seyahatiniz boyunca harcayacağınız toplam paranın çoğunluğu uçak biletine gitsin istemiyorsanız en uygun fiyatlı uçak biletini bulmanız gerekmekte. Bunun için tek tek siteleri gezmenize gerek yok, Skyscanner en uygun uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak tasarruf yapmanızı sağlıyor.

8. Wallet

Seyahat için belli bir bütçe planladınız ve buna sadık kalmanız mı gerekiyor? Kalem kağıtla sürekli olarak masraflarınızı not etmeniz zor olacaktır, peki Wallet’ı neden denemiyorsunuz? Wallet sayesinde seyahatiniz ile ilgili tüm masrafları planlarsınız ve planınıza uygun bir şekilde ilerlersiniz.

9. PackPoint

Seyahat için gerekli her şeyi yanınıza aldığınızdan emin olamıyor musunuz? PackPoint bu gibi durumlarda devreye giriyor. Gideceğiniz yeri ve tarihleri işaretleyerek seyahatte nelere ihtiyacınız olacağını öğrenebileceğiniz uygulama bavulunuzu hazırlarken yardımcınız oluyor.

10. Booking

Birçok ülkede ve ülkemizde uygulama alanı olan Booking, kalacağınız en uygun fiyatlı yerleri bularak tasarruf etmenizi sağlıyor. Yalnızca kalacak yer bulma konusunda değil, aynı zamanda kalacağınız yerin yorum ve puanlarını da inceleyebildiğiniz Booking’de günlük indirimli fiyat teklifleri de karşınıza çıkıyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like