Rahat bir şekilde denize girmek isteyen kadınlar için son yıllarda kadın plajları sayısında artış gerçekleşti, Türkiye’nin en gözde tatil yerlerinde kadın plajları kurulmaya başlandı. Özellikle tesettürlü kadınların tercih ettiği kadın plajlarının yerlerini öğrenmek için listemize göz atabilirsiniz.

1. Sarısu Kadınlar Plajı


Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 yılında hizmete açılan kadın plajı Konyaaltı – Kemer Karayolu üzerinde yer alıyor. Belediyenin plajında cankurtaran, güvenlik görevlileri ve daha birçok çalışan bulunuyor ve bu çalışanların hepsi kadınlardan oluşuyor. 9 yaşından büyük erkek çocukların içeri kabul edilmediği tesiste spa merkezi, hamam, sauna, buhar banyosu, masaj, kuaför, kafe, pastahane, balık ve et restoranı ve daha birçok hizmet veriliyor. Plajın girişi ise ücretsiz.

2. Kerpe Miço Koyu Kadınlar Plajı


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016’da hizmete açılan kadın plajı, Kocaeli’ne bağlı Kerpe’de yer alıyor. Oldukça büyük bir alana sahip olan kadınlar plajının içinde büyük bir yeşillik alan da yer alıyor. Piknik yapmak için de kullanılan alanda cankurtaran ve güvenlik görevlileri de kadınlardan oluşuyor. Plajın girişleri ise ücretsiz.

3. Reis Kadınlar Plajı

Yalova’da yer alan Esenköy muhafazakar kesim tarafından oldukça fazla tercih edilen bir tatil mekanı. Esenköy’de birçok kadınlar plajı yer alıyor. Bunlardan biri de Reis Kadınlar Plajı. 8 yaşından büyük erkek çocukların içeriye alınmadığı plajda mescit, kuaför ve büyük bir dans pisti bulunuyor. Plajın girişi her sene zamlanıyor, 2019 yılında giriş ücreti 7 TL idi.

4. Büyük Kum Kadınlar Plajı

Balıkesir’e bağlı Marmara Adası’ndaki kadınlar plajı, 1930 yılından beri kadınlara ait bir plaj olarak kullanılıyor. Diğer kadın plajları kadar korunaklı olmayan bu plaj, diğer plajdan bir paravan ile ayrılıyor. Diğer plajlardan farklı olarak bu plajda şemsiye hizmeti için ücret ödemeniz gerekmiyor. Ayrıca plajın girişi de ücretsiz.

5. Perşembe Kadınlar Plajı

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği kadınlar plajı hizmeti Ordu ve civarı şehirlerdeki kadınlar için büyük kolaylık sağlıyor. Plajın içerisinde güvenlik ofisi, otopark, restoran, danışma, büfe, açık oturma ve çocuk oyun alanları, güneşlenme terasları, soyunma kabinleri, tuvalet, cankurtaran, duş ve mescit gibi hizmetler verilmektir. Plaja giriş ücreti 3 TL.

6. Fener Kadınlar Plajı

2015 yılında erkeklerin girişi yasaklanarak kadınlara ayrılan Fener Plajı, Samsun’da yer alıyor. Tüm çalışanların kadın olduğu plaj, kafeterya, duş, lavabo, cankurtaran, soyunma kabinleri ve birçok hizmeti kadın ziyaretçilerine sağlıyor. Plaj aynı zamanda temiz denizi ve ince kumlu yapısı ile ilgi çekiyor. Plaja girişte ücret hafta içi 4 TL, hafta sonu ise 6 TL.

7. Akçakoca Kadınlar Plajı

Düzce’ye bağlı Akçakoca’da yer alan kadınlar plajı, belediyenin de katkıları ile 2017 yılında yenilendi ve daha modern hale getirilerek halkın hizmetine açıldı. Orman ve kayalıklarla etrafı sarılı olan plaj, kadınların gönül rahatlığıyla denize girebileceği bir alana sahip. Plaja girişler 2018 yılında 5 TL idi.

8. Turanköy Kadınlar Plajı

Balıkesir’e bağlı Turanköy’de yer alan kadınlar plajı pek korunaklı bir alana sahip değil. Kadınlar plajına ulaşmak için güvenli olmayan bir yokuştan inilmesi gerekiyor. Denize ulaştığınızda ise plajın yer aldığı koyun ilerisindeki çöplükten rüzgar yüzünden sahile ulaşan çöpler denizi oldukça pisletiyor. Turanköy’deki kadınlar plajının tek güzel yanı sakin ve ücretsiz olması.

9. Kocaali Kadınlar Plajı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocaali’de hizmete açılan kadınlar plajı, oldukça modern bir deneyim sunuyor. Plajda yüzme havuzu, oyun grupları, yürüyüş yolları, spor ve yeşil alanları, kafeterya, aile alanı, cankurtaran, çocuk parkı, duş, emanet dolabı, güvenlik, masa+sandalye, mescit, otopark, şezlong, soyunma kabini, tuvalet ve plaj voleybolu alanı bulunmakta. Ayrıca tesis çocuklar için gün boyu kreş hizmeti de sunmakta. Plaja giriş ücreti 15 TL.

10. İhlas Armutlu Tatil Köyü Kadınlar Plajı

Muhafazakar kesimin tercih ettiği İhlas Armutlu Tatil Köyü Yalova’da yer alıyor. Birçok hizmeti içinde barındıran tatil köyü aynı zamanda kadınlar plajı nedeniyle de tercih ediliyor. Sessizliğin ve huzurun hakim olduğu tatil köyünde kadınlar plajının yanı sıra karışık plaj ve havuzları da var.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like