Uçakta Nasıl Vakit Geçirilir? İşte Uçakta Yapabileceğiniz 20 Şey

Telefonunuzun bataryası bitmek üzeredir ve sadece biletinizin bilgilerini kontrol edecek kadar bataryanız kalmıştır. Uçakta dizüstü bilgisayarınızı açıp Wi-Fi’ye bağlanmayı planlıyorsunuzdur ancak uçağa binip koltuğunuza yerleştikten sonra Wi-Fi bağlantısının olmadığını fark edersiniz… Bu gibi bir durumla karşılaşmamak ve uçuşunuzu internetten bağımsız bir şekilde eğlenceli kılmak istiyorsanız okumaya devam edin, sizin için uçakta yapabileceğiniz bazı önerilerimiz var.

1. Kitap okuyun

Listeye en klasik örnek ile başlayalım. Uçakta yanınızda getireceğiniz bir polisiye roman veya bir deneme kitabı size uçuşunuz boyunca eşlik edebilir.

2. Yeni bir diziye başlayın

Netflix’in birbirinden kaliteli birçok yeni dizisi mevcut. Bu diziler arasında zevkinize en uygun olanı seçerek bilgisayarınıza, telefonunuza veya tabletinize indirerek yolculuk boyunca izleyebilirsiniz.

3. TEDx konuşmalarını dinleyin

Dünya çapında ilham verici kişilerin konuşmalarının yer aldığı TEDx konuşmaları bir yandan bulutları izlerken çok daha ufuk açıcı olacaktır.

4. Oyun oynayın

Eğer biriyle birlikte yolculuk yapıyorsanız yanınızda oyun getirebilirsiniz. Birçok büyük oyun firmasının oyunlarının seyahat modeli bulunuyor.

5. Bulutlardan şekil uydurun

Bulutlara bakarak neye benzedikleri ile ilgili fikirler uydurun, bakalım hayal gücünüz ne kadar geniş!

6. Bir sonraki gezinizi planlayın

Hazır boş vaktiniz varken neden bir sonraki gezinizi planlamayasınız ki?

7. Artı ve eksi listesi yapın

Kafanızda bir konu seçin ve o konu ile ilgili artı ve eksi listesi yapın. Bu liste sayesinde seçtiğiniz konuda karar vermeniz kolaylaşır.

8. Dil öğrenin

Dil öğrenmenin en önemli basamağı kelime öğrenmektir. Öğrenmek istediğiniz dilden birkaç kelime seçin ve uçuş boyunca kelimelere çalışın.

9. Çantanızı düzenleyin

Uçuşa yetişmek için evden acele ile çıktıysanız dert etmeyin. El çantanızın içine her şeyi tıkmış olsanız bile yolculuğunuz sırasında çantanızın içini düzenleyebilirsiniz.

10. Boyama yapın

Son yıllarda oldukça popüler olan mandala boyama kitapları uzun uçuşlarda vakit geçirmek için oldukça ideal.

11. Plan yapın

Hazırlamanız gereken bir doğum günü partisi, akşam yemeği veya her ne ise planını yapmak için daha uygun bir zaman olamaz herhalde.

12. Instagram fotoğraflarınızı düzenleyin

Yolculuktan dönerken elinizde Instagram’da paylaşılmayı bekleyen bir sürü fotoğraf olacaktır. Fotoğraflarınızı VSCO ile düzenleyerek paylaşmaya hazır hale getirin.

13. Anılarınızı yazın

Yolculuğunuz sırasında yaşadıklarınızı veya gün içinde unutamadığınız anları yazarak ölümsüz hale getirin.

14. Yüz maskesi yapın

Uçağın içinde hayalet gibi dolaşmak sizi utandırabilir ancak uçuş bittiğinde uçaktan inerken cildinizin nasıl parlayacağını düşünün!

15. Bacaklarınızı esnetin

Yolculuk boyunca oturmaktan bacaklarınız ağrıyabilir bu yüzden uçuş sırasında koltuğunuzdan kalkarak biraz yürümek iyi gelebilir.

16. Hislerinizi belirten mesajlar hazırlayın

Uçuşta düşünmeye vaktiniz olacağı için sevdiğiniz insanlara onlar hakkında neler hissettiğinizi anlatan mesajlar hazırlayabilirsiniz.

17. Bir ‘Teşekkürler Günlüğü’ hazırlayın

Gün içinde teşekkür edebileceğiniz birçok şey olmakta. Bugün Teşekkürler Günlüğünüzü yazmaya geçen hafta teşekkür etmeniz gereken üç gelişmeyi yazarak başlayabilirsiniz.

18. Masa başı egzersizlerini yapın

Sağlığınızı korumak için egzersiz yapmanız gerektiğini biliyorsunuz, peki ya bunu neden uçuş sırasında yapamayasınız?

19. Meditasyon yapın

Herkesin rahatlama anlayışı farklıdır. Eğer rahatlamanıza yardımcı oluyorsa meditasyon tekniklerini öğrenerek bunları uygulayabilirsiniz.

20. Uyuyun

Listedeki hiçbir çözüm size çare olmuyorsa elde yapacak tek bir şey kalıyor; uyumak!

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like