Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur? İşte 12 Bütçe Kurtaran Tavsiye

Sürekli seyahat etmek güzel ancak uçak biletlerinin fiyatları son derece arttı ve buna bağlı olarak da seyahat eden kişilerin keyfini kaçırmaya başladı. Ancak şu an bu yazıyı okuyorsanız, siz artık keyfi kaçanlardan biri olmayacaksınız! Yapmanız gereken tek şey bir sonraki seyahatiniz için uçak bileti alırken listede yer alan ipuçlarını takip etmek, iyi şanslar!

1. Uçak bileti fiyatlarına bakarken gizli sekmeyi kullanın

Web tarayıcınızda uçak biletlerinin fiyatlarına birkaç kez baktıktan sonra fiyatlarda değişiklik olduğunu biliyor muydunuz? Tarayıcınızdaki çerezlere bağlı olarak, belirli bir rota arandığında uçuş fiyatları artar, çünkü site fiyatları daha da yükselmeden önce sizi hızlı bir şekilde uçuş rezervasyonunda korkutmak ister. Bu yüzden en düşük fiyatları görmek için her zaman gizli veya özel tarama modunda uçuşları arayın.

2. En doğru uçak bileti arama motorunu seçin

Uçak biletlerini aratabileceğiniz birçok site bulunmakta ancak bunlarda da bilet fiyatlarında farklılık olduğunu fark etmişsinizdir. Bunun nedeni uçuş firmaları ile olan anlaşmalarıdır. Bu nedenle bir siteyle yetinmeyip başka sitelere de bakmakta fayda olacağının farkında olun.

3. Hafta içi olan uçuşlarda uçak biletleri daha ucuzdur

Salı günleri uçak biletlerinin daha ucuz olduğu ile ilgili bir şehir efsanesi bulunmakta ancak üzülerek söylemeliyiz ki bu tam anlamıyla gerçek değil. Uçak biletlerinin hangi gün daha ucuz olduğu konusunda tutarlı bir bilgi bulunmamakta. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, hafta içi olan uçak biletleri daha ucuzdur.

4. Puanlarınızı kullanarak biletinizi bedavaya alın

Bilet almanın en ucuz yolu puanlarınızı kullanmaktır. Eğer hiç puanınız yoksa üzülmeyin. Bir biletinizi bedavaya getirmek için bir kredi kartı alın ve minimum harcamalarınızı yaparak puanlarınızı toplayın. Harcamalara başlamadan önce hangi kartın ne kadar puan getirdiğine dair kısa bir araştırma yaparsanız daha verimli sonuçlar alabilirsiniz.

5. Düşük bütçeli havayolunu tercih edin

İndirimli bilet fiyatlarında kaybedilen geliri telafi etmek için firmalar tarafından kullanılan düşük bütçeli havayolu, müşterilerine yemek, bagaj gibi hizmetler için ücret talep eder. Düşük bütçeli havayolunu tercih ettiğinizde yanınıza atıştırmalık bir şeyler almayı ve bagaj kurallarına uymayı unutmayın.

6. Havayollarının hatalı fiyat girişlerini yakalayın

Havayolları bazen ücretleri yayınlarken hatalar yaparak büyük indirimlerle biletleri satışa sunmaktadır. Eğer bu konuda uzmanlaşır ve havayollarının hatalarını bularak biletinizi almayı sürdürürseniz oldukça fazla miktarda para tasarrufu yapabilirsiniz.

7. Uçakla gidebileceğiniz en ucuz yeri belirleyin

Nereye gideceğiniz biliyorsanız veya sadece uçak yolculuğu ile en ucuz şekilde gidebileceğiniz ülkeyi bulmak istiyorsanız, Kiwi.com bu konuda yardımınıza koşuyor.

8. Uçuş firmalarının biletleri arasında karşılaştırma yapın

Bu konuda birçok siteyi kullanabilirsiniz, bunlardan biri de Kiwi.com olabilir. Tercih edeceğiniz uçuş firmasını belirlemeden önce mutlaka diğer firmalar ile uçuş bileti fiyatlarını karşılaştırın.

9. ‘Hidden city ticketing’ kullanmayı deneyin

Peki nedir bu hidden city ticketing? Havayollarının tarifelerinde gizlenen ucuz aktarma noktalarını bularak, ana varış noktası yerine aktarma noktasında kalarak sağlanan ucuza seyahat yöntemi. Ancak bu yöntemin biraz sıkıntı çıkarttığı durumlar da olabiliyor. Bagajınız kontrol edilirse nihai varış noktasına gidebilir, bu yüzden bu yöntem kullanılacaksa sadece el bagajı bulundurmak en doğrusu olur. Eğer aynı uçak varış noktasına doğru ilerliyorsa, uçaktan çıkmanıza izin verilmeyebilir. Ayrıca hidden city ticketing uygulamayı düşünüyorsanız, Skiplagged isimli bir site sizin için bunun ayarlamasını da yapıyor.

10. Toplu bilet alımı yapın

Bu bilinen bir kuraldır, bir şeyden aynı anda birden fazla satın alırsanız indirimi kaparsınız. Bu kural uçak biletlerinde de geçerli. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var; sadece aynı havayoluna sahip veya aynı ittifaktaki havayolları bu fırsatı size sağlar.

11. Ne zaman ve nereye gideceğinizi biliyorsanız bileti almak için beklemeyin

Uçak biletleri kalkış tarihleri yaklaştıkça nadiren ucuzlar, özellikle de belirli bir tarihte uçmanız gerekiyorsa ucuz bilet bulmanız daha da zorlaşır. Düşük bütçeli havayolları genellikle taban fiyat olarak düşük fiyatlar sunar ve bu biletler satıldıkça geri kalanlar maliyette artar. Bu nedenle ne zaman ve nereye gideceğinizi biliyorsanız, bilinmeyen bir satışı beklemeyin.  Mümkün olduğunca fazla tasarruf, önceden rezervasyon yapmaktan gelir.

12. Diğer para birimlerinde ödeme yapmanın daha ucuz olup olmadığını kontrol edin

Bir uçuş için rezervasyon yaptırmadan önce, başka bir para biriminde ödeme yapılması durumunda fiyatın daha ucuz olup olmadığına bakın. Ancak bunu uygularken unutmamanız gereken bir şey var; yabancı işlem ücretleri olmayan bir kredi kartı kullandığınızdan emin olun, aksi takdirde yapmayı planladığınız tasarruf boşa gidebilir.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like